top of page

Nic miłości nie pokona

Wydawnictwo: Edycja Świętego Pawła, rok wydania 2006

(EAN: 9788371689857, ISBN: 83-7168-985-3)

Bogato ilustrowany album zawierający bardzo osobistą rozmowę z Eleni, o jej życiu, ludzkim cierpieniu i miłości, dialogu ze Stwórcą, sensie służby drugiemu człowiekowi i o drodze artystycznej. Rozmowę przeprowadził i spisał o. Robert Mirosław Łukaszuk OSPPE z okazji 30-lecia pracy artystycznej Eleni.

 

Swoje życie mogłabym podzielić na – schematycznie oceniając – dwa etapy. Pierwszy – to czas, kiedy byłam bardzo szczęśliwa, miałam w sobie olbrzymie pokłady miłości, którą przekazywałam drugiemu człowiekowi, głównie poprzez piosenki. Wtedy właśnie powstały utwory: "Na miłość nie ma rady", "Na wielką miłość", "Miłość jak wino uderza do głów”…

 

Potem przyszedł bardzo trudny okres, czas tragedii, czas rozpaczy po stracie jedynej Córki i to też musiało mieć jakiś oddźwięk w moich piosenkach. Poprzez muzykę, poprzez tekst swoich piosenek chciałam wesprzeć drugiego człowieka, który być może też przeżywa podobny dramat, jest na rozdrożu lub ma inne problemy.

Nagrywając płytę ”Nic miłości nie pokona” chciałam powiedzieć ludziom, by nigdy się nie poddawali. Naszą mocą i siłą jest Bóg. To On jest Panem naszego życia, a my powinniśmy poddać się Jego woli, bo tak naprawdę sami nic nie możemy…

Redakcja oraz opracowanie kalendarium życia i drogi artystycznej Eleni: Anna Srokosz-Sojka

Opracowanie graficzne: Ewa Burdzicka

Zdjęcia: ks. Ryszard Rosa SSP, br. Adam Szczygieł SSP, archiwum prywatne Eleni, Fotografia Felici, Grzegorz Gałązka, Marek Szymański, Servizio Fotografico de „L’O.R”.

bottom of page