Niepokonani

Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Rafael, rok wydania 2013

(EAN: 9788375694116, ISBN: 978-83-756-9411-6)

Krzysztof Ziemiec, dziennikarz, jeden z najpopularniejszych i najbardziej lubianych prezenterów, a równocześnie człowiek niezwykle doświadczony przez los przygotował książkę, w której przeniósł na jej karty relacje ze spotkań podczas programu telewizyjnego „Niepokonani”.

 

Ogromna popularność, wielkie emocje i duże kontrowersje jakie towarzyszyły jego autorskiemu programowi "Niepokonani", w którym znane postaci po raz pierwszy odkrywały dramatyczne wydarzenia ze swojego życia, sprawiły, że Autor postanowił opisać te historie a także kulisy ich poznania. Bohaterem książki "Niepokonani" Krzysztofa Ziemca jest m.in. Eleni.

 

Jeśli można spotkać czasem anioła stąpającego po ziemi, to Eleni jest jednym z takich nielicznych żyjących pośród nas. Miałem to szczęście, że mogłem się z nią spotkać osobiście. Jeśli ktoś nie zna historii Eleni i patrzy na nią tylko przez pryzmat sceny, jak na piosenkarkę, to obejmuje w ten sposób tylko ułamek jej życia. Bo choć scena jest dla niej ważnym elementem, to jednak nie najważniejszym. W jej życiu wydarzyła się wielka tragedia – straciła jedyną córkę Afrodytę. To bolesne doświadczenie niejednego by kompletnie załamało. Dla niej stało się poniekąd punktem zwrotnym. Po wielu nieprzespanych nocach i tygodniach, kiedy starała się znaleźć odpowiedź na pytanie „dlaczego?”, dziś wie, że można ją poznać tylko w kontekście Bożego miłosierdzia. Eleni chce się tym dzielić z innymi i nie ma oporów, aby o tym wszystkim opowiadać. O trudnych doświadczeniach mówi z pełną pokorą i dystansem do siebie. Swoim życiem i poświęceniem dla innych pokazuje, że niezależnie od wszystkiego, nawet w najtragiczniejszych momentach można zaświadczyć, na czym polega prawdziwe człowieczeństwo.

Życiorys Eleni to niemal gotowy scenariusz filmowy. Mimo że jest Greczynką, to właśnie Polska stała się jej ojczyzną.

strona oficjalna

Projekt strony/Website by: Kamil Bielecki & Darek Korbanek

© 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone